Cat's Best EcoPlus - żwirek roślinny.
CBE+ jest jednym z najbardziej polecanych żwirków dla kotów. Dużo jest bardzo dobrych opinii, dlatego dziś poznacie i moją. Zapraszam do czytania. :)
Recenzja nie jest sponsorowana, jest na nasz koszt.

Żwirek ma sporo plusów, ale u mnie znalazło się również kilka minusów.
Cena jest przystępna, ani wysoka ani niska, żwirku w worku mamy sporo, ale u mnie przy dwóch kotach na długo nie starczył. Choe i Harvey zużyli największe opakowanie w prawie 2 miesiące.
Żwirek bardzo się roznosi, dlatego że jest lekki, ale takie minusy są przy większości podłoży dla kotów. Mi niezbyt sprawnie szło wyciąganie odchodów, ponieważ kulki praktycznie za każdym razem rozwalały się, a drobinki były trudne do usunięcia.
Po dłuższym użytkowaniu, żwirek rozwalał się na drobne wiórki (?) i nie zbijał w kulki, mimo iż warstwa żwirku i tak była duża.
Zapachy są dobrze pochłaniane i wydaje mi się, że nie czuć nic tak, jak to bywało przy innych podłożach. Oczywiście zależy też czym koty są żywione.
Dużym plusem jest możliwość usuwania go w toalecie, co dla wielu osób jest bardzo ważne.
Ogólnie jest bardzo dobry, u mnie zajmuje drugie miejsce. :)

,

KOMENTARZE

9 komentarze:

 1. Próbowaliśmy kiedyś bo można go wrzucać do toalety ale nas też się nie sprawdził. Koty go zbojkotowały - zdecydowanie wolą bentonit.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie nie rozumiem bo wszyscy chwalą przeważnie ten. :/ Ja używam zwykłego bentonitowego żwirku z Biedronki i nie jest taki zły. 5 L kosztuje ok.8 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. A my uwielbiamy tez żwirek właśnie za to ze można spłukać w kibelku. Jest bardzo wydajny i pochłania bardzo dobrze zapachy. Roznosi się za to okropnie i wiecznie jest sprzątanie. Ale cos za cos . Jednak każdy używa to co akurat mu odpowiada i jego zwierzakom i tak jest dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo długo stosowałam ten żwirek i byłam zadowolona. Jedyny minus, że jest bardzo drobny i się roznosi. Teraz używam tej samej firmy, ale dla kotów długowłosych, ma długie pałki i się nosi mniej ;)

   Usuń
 4. To ja należę do tych osób które wybierają CBE+, nawet za cenę tego roznoszenia się po całym domu ;) Mi jest o niebo wygodniej wyrzucać żwirek do toalety niż bentonitowy do kosza, zwłaszcza że kuwetę mamy w łazience ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. My używamy Super Benek Corn Cat i jesteśmy zadowoleni ;-) Super się zbryla , mało roznosi , dość wydajny :-)
  Można wyrzucać do toalety , ale ja wolę do wora ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze że jest z naturalnych składników roślinnych ,a opinie o nim możesz poczytać na stronie Zooplusa.
   Wiem że trochę pyli zwłaszcza jak koty mocno mieszają zanim coś zrobią , albo jak zakopują przez pół godziny.Moje tak robią niestety ...
   Ale mam na to sposób :
   Zanim dosypię nową porcję żwirku , potrząsam kuwetą aby miał poszedł na spód i przesypuję gruby żwirek do innego pojemnika. Wyrzucam ten pył z dna i dopiero wsypuję grubszy żwirek i dosypuję nowy ;-)
   Poza tym same plusy - bardzo dobrze się zbryla i jest wydajny ;-))
   Ludziska piszą że o niebo lepszy od tego powyżej. Jak nie mam skali porównawczej bo CB nigdy nie używałam ;-)

   Usuń
 6. My też używamy tego żwirku, przy 6 kotach największy worek (40 litrów chyba) starcza nam na miesiąc :)
  A każdy się nosi... Wszystkie przerabialiśmy.
  Silikonowy najbardziej bolesny dla stóp... Gorszy niż lego.

  A i to zdanie - można go usunąć w kuwecie - zapomniałaś dodać ludzkiej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha faktycznje napisałam w kuwecie zamiast toalecie. XD Tak to jest, jak się czyta post przed opublikowaniem po kilkanaście razy i się głupieje od dużej ilości słów. Zaraz poprawię. :P

   Usuń

Dziękuję za każdy pozytywny komentarz. :-)
Komentarze ze stroną www, z adresem bloga zostaną usunięte.